Oyunlu Okuma Kartlari - Salyangoz

Artikelnummer: ÖM05

16,80 €
inkl. MwSt., zzgl. Versand
Noch auf Lager
Lieferzeit: 3 Tag(e)

Beschreibung

Bestellnr. : ÖM05

ISBN :

Seite :

Format :

Autorin: Nihal Avan


18 x 4 toplamda 72 oyun kartından oluşur.

Bu oyun okuma-yazmayı öğrenmiş, Türkçeyi konuşup anlayabilen, anladığını uygulayabilen her yaştaki kişilerle, çeşitli yerlerde (evde anne ve babalarla, kardeşlerle, okulda öğretmen ve öğrencilerle, tatilde, boş zamanları değerlendirmede arkadaş gruplarıyla) oynanacak eğitsel bir oyundur.


Türkçede konuşma dilini geliştirme, okuma alıştırmaları yapma ve okuma alışkanlığı kazandırma, okunan metni anlama yönünden önerilebilecek bir oyundur.


Çeşitli yerlerde ve her yaş grubundaki insanların oynayabileceği bu oyun şunları sağlamaktadır:


1. Çocuklarla anne ve babaların, kardeşlerin birbirlerine daha çok yaklaşmalarını ve birbirleriyle kaynaşmalarını gerçekleştirir.

2. Öğrenciler arasında arkadaşlık ve dostluk duygusunu geliştirir.

3. Oyun arkadaşlarında karşılıklı olarak anlayışlı ve hoşgörülü olma bilincini uyandırır.

4. Kurallara uyma, doğayı ve hayvanları sevme, koruma gibi değerlerle çevre bilincini geliştirir.


Toplumsal ve eğitsel yönden olumlu etkileri olan ve bu oyunlu okuma kartlarının evlerde, okullardaki serbest çalışma ve oyun köşelerinde bulundurulması bir gereksinim olabilmektedir.


Kutunun içeriği:


- 43x60 büyüklüğünde büyük resimli zemin karton

- Dört farklı renkteki oyun taşları

- Sayı küpü (zar)

- Lale Bahçesi, Kamp Yeri (Çadır), Boş Alan ve Yeşil Alan gibi isimleri olan ve her birinden 18 adet bulunan metin kartları.


Metin kartlarıyla oyun nasıl oynanır?


Oyun sadece metin kartlarıyla oynanır. Bütün metin kartları iskambil kâğıtları gibi karıştırılır ve oraya üst üste konur. Sayı küpü oyuna başlamak için bir defaya mahsus olmak üzere atılır. En büyük sayıyı atan, oyuna başlama hakkını kazanır ve attığı sayı kadar ilerler. Üstteki metin kartını çeker, okur ve uygular. Sıra diğer oyunculara gelince aynı şekilde oyuna başlar ve kart çekerler. Okunan kartlar yan tarafa konur. Bitiş yerine ilk ulaşan oyunu kazanmış olur. İstenirse oynayanlar kendilerine göre daha değişik oyun kuralları koyar, değişik şekillerde oynayabilirler.