Küçük Cadı Şeroks

Artikelnummer: 9789756227060

9,90 €
-23 %
7,65 €
inkl. MwSt., zzgl. Versand
Auf Lager
Lieferzeit: 5 Tag(e)

Beschreibung

Bestellnr. 9789756227060

ISBN :9789756227060

Seite :184

Format : 12,0 x 18,0 cm

Autor: Zülfü Livaneli

Cadılar da küçükken pek çok şeyi öğrenmek zorunda kalırlar! Tıpkı Küçük Cadı Şeroks gibi...

Küçük Cadı Şeroks, Günışığı Kitaplığı´nın yayımladığı ilk masal kitabı. Yayınlandığı günden beri hem okulöncesi hem de ilköğrenime yeni başlayan çocuklarımız için gerçek bir başucu kitabı oldu.

Aslı Der´in sınırsız düş gücüyle yarattığı, Müren Beykan´ın pürüzsüz bir Türkçe ile yayına hazırladığı, tanınmış çocuk kitapları illüstratörü Huban Korman´ın özgün siyah-beyaz desenleriyle benzersiz kıldığı kitap, gerek boyutlarıyla, gerekse baskı kalitesiyle ülkemizde yayımlanan masal kitaplarına yepyeni bir soluk kazandırdı.

KONU
Masallar Ülkesi´nin mutlu, küçük cadısı Şeroks, günün birinde yeni masallar bulması için Dünya´ya gönderilir. Bu zorlu yolculukta Şeroks´un başından birbirinden ilginç olaylar geçer. Süsler Ormanı´nda tanıştığı Tavşan Ozzi, Yaşlı Fil Pifona ve Cüce Tilon, Sabırsızlar Köyü´ne giderken karşılaştığı Dağkeçisi Lokta, yalnızlığına üzülen Dev Kordora ve Büyük Kent´teki ayakkabı ustası Gonci´yle kurduğu dostluklar onu değiştirir. Şeroks yol boyunca, yaşama ilişkin pek çok ayrıntının da farkına varır. Karşılaştığı her yeni durum düşünmesine, dolayısıyla da büyümesine neden olmaktadır. Ancak, Küçük Cadı Şeroks´un Masallar Ülkesi´ne yeni masallarla birlikte dönebilmesi için bütün bunlar yeterli olacak mıdır?