Babam Okulun En Çalışkanı

Artikelnummer: 9789944696128

11,00 €
-24 %
8,39 €
inkl. MwSt., zzgl. Versand
Auf Lager
Lieferzeit: 5 Tag(e)

Beschreibung

Bestellnr. 9789944696128

ISBN :9789944696128

Seite :128

Format : 13,5 x 19,5 cm

Autor: Toprak Işık

Babam Ben Olursa
Çiftçi Karıncalar Köleci Karıncalara Karşı, Büyüyen Çocuk ve Adından Belli Kuşlar Köyü kitaplarının sevilen yazarı Toprak Işıktan yepyeni bir roman: Babam Okulun En Çalışkanı
Doğan Gençsoyun özgün çizimleriyle bezeli Babam Okulun En Çalışkanı, eğlendirirken bilgilendiren, bilgilendirirken de eğlendirmeyi ihmal etmeyen keyifli bir çalışma olarak selamlıyor genç okurlarını. Toprak Işık, ilköğretim 4. 5. 6. sınıf fen ve teknoloji müfredatında işlenen konuları roman kurgusu içerisinde sunacağı serinin Canlılar ve Hayat konularını içeren ilk kitabıyla, çocuklara daha önce hiç karşılamadıkları benzersiz bir öğrenme deneyimi vaat ediyor. İlgiyle okunacağını düşündüğümüz bu yapıcı serinin devam kitapları ise sırasıyla Madde ve Değişim, Fiziksel Olaylar ve Dünya ve Evren konularını işleyecek. Roman okurken, hiç sıkılmadan fen ve teknoloji dersine de çalışıyor olmak okurda bambaşka bir his yaratacak.
5. sınıfa giden Bertanın başı dersleriyle ve buna bağlı olarak da babasıyla biraz dertteydi. Sınıfın en başarısız öğrencisi olmak onun canını çok fazla sıkmasa da, mühendis olan babası Cem Beyi ziyadesiyle rahatsız ediyordu. Bertan için varsa yoksa bilgisayar ve yazdığı programları vardı. Dersler için boşa harcayacak zamanı yoktu. Ama Cem Bey hiç de Bertan gibi düşünmüyordu. Olağanüstü önlemler almak niyetindeydi. Niyetini gerçekleştiremedi; çünkü on iki yaşındaki Bertan ile otuz beş yaşındaki Cem Beyin bedenleri bir anda yer değiştirdi. Yoksa bu bir rüya mıydı? Buna sebep olan şey ne olabilirdi? Ne yapacaklarını şaşıran baba oğul, farklı bedenlerde hayatlarına kaldıkları yerden devam etmeye karar verdiler. Bertanın vücudunda gezinen Cem Beyin varlığı, Gelöğren İlköğretim Okulunu birkaç günde altüst etti. Oğlunun geçmişteki şöhretini tam tersine çevirmek için tüm gayretiyle çabalayan Cem Beyin gösterdiği ani başarı, herkesi şaşkına çevirmeye yetip artmıştı.
Böylesine tembel ve başarısız bir öğrenci, sadece bir hafta sonu içerisinde bu kadar bilgiyle nasıl donanabilirdi ki? Bu işte garip bir şeyler olduğu aşikârdı. Peki ama ne? En çok şaşıranlardan biri de beşinci sınıfların bir diğer en başarısız öğrencisi Kalın Kafalı Remziydi. Yaşananları, babası Kütük Rüstem ve yardımcısı Şişman Şemsiye anlattığında onlar da çok şaşırdılar. Dahası kafalarında bir ışık çaktı. Beyne giden bilgi akış kanalları tıkanmış olduğu için bir türlü öğrenemediği düşünülen Remzi için de artık bir umut vardı. Belki de onu kurtarmak için bir bilgi kayıt çipi gerekliydi.
Kütük Rüstem, ne pahasına olursa olsun oğlu Remziyi de Bertan gibi başarılı bir öğrenci yapacaktı. Bunun için Cem Beye ve mucizevî eğitim yöntemlerine ihtiyacı vardı. Zorlu bir mücadele olacaktı.
Fen ve teknoloji dersi hiç bu kadar zevkli bir şekilde anlatılmamıştı. Toprak Işık, kaleme aldığı bu seri ile hem çocukların hem de derslerine çalışmadığı için sürekli şikâyetçi olan öğretmenlerin ve ebeveynlerin gönlünde taht kuracak. Eğlenerek öğrenmek ve öğrendiklerinizi güzel anekdotlarla hatırlamak için tüm öğrencileri Babam Okulun En Çalışkanını okumaya davet ediyoruz!